Команда Doctor Eleks впевнена, що час потрібно використовувати з користю. Тому ми розпитали користувачів рішення «Медичний кабінет» про роботу в умовах карантину, баланс роботи і побуту та про світ після пандемії.
В першому випуску думками поділилась Ярина Пікулицька, співзасновниця Сімейної амбулаторії ВУЛИК.
Робота в умовах карантину. Що змінилося у робочих процесах в цей час, які організаційні зміни довелося зробити?
Найперше довелось провести заходи з інфекційного контролю: розділити потоки пацієнтів на хворих і здорових, посилити прибирання і дезінфекцію приміщень, забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, а деяких працівників частково перевести на дистанційну роботу.
Потоки пацієнтів, які захворіли, ми також розділили. З тими пацієнтами, які не потребують огляду, консультації ведуться онлайн. Пацієнти, які потребують огляду, мають чітко встановлений день і час візиту. Для здорових пацієнтів, які потребують планової вакцинації, ми виділили два дні в тижні – вівторок і п’ятницю, коли вони мають можливість для профілактичної імунізації.
Щиро кажучи, за час карантину, темп роботи сповільнився. Буває так, що є один пацієнт протягом всього дня, коли у звичний час за один день ми могли приймати до 20-40 пацієнтів. Це дає можливість трохи більше попрацювати з документами, доробити те, на що постійно немає часу та проаналізувати певні процеси.
Які програми використовуєте зараз для дистанційної роботи?
Zoom, Viber, Telegram, WhatsApp, Messenger. Основним інформаційним джерелом для наших пацієнтів стосовно змін в організації роботи амбулаторії є Facebook.
Як вам допомагає рішення Медичний кабінет?
Найзручніше в часі карантину є те, що адміністратор, будучи вдома, може організовувати роботу лікаря дистанційно: чи то формування графіку роботи, чи то записувати пацієнтів на прийом.
Баланс роботи і побуту в умовах дистанційної роботи. Який він?
Мені важко відповісти на це питання, адже я працюю лікарем-педіатром на первинній ланці, то ж виходжу з дому щодня на роботу. В часі карантину я менше втомлююсь на роботі, бо пацієнтів значно менше. Навіть у телефонному режимі консультацій стало менше, ніж у звичний час.
На роботу добиратись стало набагато легше, бо немає корків. Звісно, що ризик перебувати на роботі набагато вищий, але ми дотримуємось всіх рекомендацій, щоб ризик інфікування був максимально низький.
Єдине, що для мене особисто дуже помінялось в плані побуту, то те, що вранці потрібно зготувати і сніданок, і обід. Адже, якщо не зробиш в часі карантину обіду вдома, то будеш цілий день голодний😊 Хоча і Raketa, і Glovo, і UberEats мають сенс, однак безпечніше і економніше встати раніше і бути впевненим, що голодним не будеш.
Світ після пандемії. Як жити після карантину? Порадьте перші кроки.
Я дуже сподіваюсь, що після пандемії люди стануть добрішими один до одного. Думаю, багато хто зрозумів, що ми є особи соціальні і потребуємо живого спілкування, відносин та зустрічей.
Також, певна, що і карантин дав/дає свої здобутки, бо коли людина зупиняється або сповільнюється у шаленому темпі життя, вона має час і можливість багато чого обдумати. Мені дуже подобається фраза Томи Аквінського «Де ти є, коли тебе немає вдома? І чого ти добився, коли здобув півсвіту, а себе занедбав?». То ж карантин дав/дає можливість трохи більше подбати про себе.
Думаю, кожен вже має у голові свій перший крок після карантину. Пораджу лише після першого кроку, не втратити здобутків в часі карантину і мати достатньо мотивації і сили після першого кроку зробити другий, третій і сотий до досягнення запланованого.