ЯКИЙ НАПРЯМ РОБОТИ ВИ ОБРАЛИ У ПЛІЧ-О-ПЛІЧ? ЯКІ СПЕЦІАЛІСТИ ПРИЙМАЮТЬ В ЗАКЛАДІ?
Наша основна спеціалізація – паліативна допомога, тобто, ми обрали шлях реалізації паліативного сервісу. Медичний центр Пліч-О-Пліч ліцензований як заклад первинної медичної допомоги, разом з тим ми також маємо вузьких спеціалістів, відповідно до кожної з ланок паліативної допомоги. Загалом, вона містить чотири:
Медична – це лікарі, медичні сестри та загалом процес лікування. Психологічна містить роботу психолога з пацієнтом та його сім’єю. Духовна – це залучення духівника для пацієнта за його проханням. Соціальна містить підтримку якості життя пацієнта та членів його сім’ї.
Перелік наших спеціалістів включає сімейного лікаря, хірурга, кардіолога, невролога, онколога ендокринолога, фізіотерапевта, масажиста, психолога, медичних сестер та доглядальниць.
ЯК НАРОДИЛАСЯ НАЗВА ТА В ЧОМУ ПОЛЯГАЄ КОНЦЕПЦІЯ МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ?
В центрі нашої концепції – турбота про всю сім’ю і ми наголошуємо на цьому! Не окремо пацієнт, не окремо лікар, а саме сім’я. Сім’я пацієнта. Назву створювали також з огляду на це. Лікар йде саме поруч з пацієнтом, не вище і не нижче.
Прочитала в одній статті гарну фразу, що передає суть паліативної допомоги та, думаю, загалом діяльності лікарів: "Паліативна допомога – це коли ти пересаджуєш сім’ю пацієнта на заднє сидіння і ви разом долаєте цей важкий шлях”. Фраза максимально точно описує сам підхід до надання допомоги.
Головною метою було створити щось корисне та дійсно хороше саме в Україні. Надихались прикладами інших країн, адже у світовій практиці є ряд процесів, які можна перейняти та успішно реалізовувати в Україні.
ПОДІЛИТЕСЬ ЯК НАЛАШТУВАЛИ РОБОЧІ ПРОЦЕСИ? ЯКІ КОРИСНІ ІДЕЇ РЕАЛІЗУВАЛИ В СЕБЕ?
В нас є окремі авторські документи, які ми частково перекладали, а частково доповнювали самі. За основу брали зразки документів, які привозили зі стажувань закордоном. Один з них, здається, був перекладений з індійської. Їм там допомагали зі становленням паліативної допомоги волонтери та експерти ВООЗ. Ми знайшли вже перекладений посібник, який містив не тільки рекомендації по веденню паліативних пацієнтів, а й готові брошури та інші шаблони документів, плакати, але ми взяли звідти лише найкорисніше для нас.
ЩО МІСТЯТЬ ЦІ АВТОРСЬКІ ДОКУМЕНТИ? ЯКІ ФУНКЦІЇ ВИКОНУЮТЬ?
В цих документах фіксується повний стан пацієнта. Це включає наявність та стан пролежнів і ран, психологічний стан людини та ряд показників, які допомагають скласти загальну картину і побудувати ефективну тактику догляду. Також в цих документах сім’я зазначає в якій кількості респісу вона має потребу.
Респіс – чуже для нас слово, але ми його активно пропагуємо. Термін означає відпочинок у догляді, тобто скільки відпочинку у догляді потребує пацієнт та його опікуни.
РОЗКАЖІТЬ ПРО ВНУТРІШНІ ПРОЦЕСИ, КОРПОРАТИВНУ КУЛЬТУРУ.
Над цим ми багато працювали! Співробітники центру – важлива складова про яку ми сильно піклуємось. Наприклад, в кожного з наших працівників є час на відвідування психолога. Людина може сама приймати рішення чи йти, але ми надаємо таку можливість кожному, адже паліативна допомога виснажує та може призвести до психологічного вигорання. Додатково проводяться групові заняття з психологом, у яких залучена вся команда. Окремо ми слідкуємо за чергуванням робочих днів та днів для відпочинку.
НАЗВІТЬ 5 ОСНОВНИХ КРОКІВ ДЛЯ ЛІКАРЯ, ЯКИЙ БАЖАЄ ВІДКРИТИ ВЛАСНУ ПРАКТИКУ.
Перш за все, потрібно наважитись) Звучить банально, але це дійсно потрібно зробити.
Я б ще додала)) Потрібно продумати загальну концепцію та прописати бізнес-процеси. Проблема саме в тому, що лікарі не вивчають health care management та не мають бізнес освіти. У медичних закладах багато бізнес-процесів не прописуються, хоча вони б допомогли уникнути певних бюрократичних моментів.
Великим упущенням може стати ігнорування зворотного зв’язку від пацієнтів. Його треба аналізувати та робити висновки, щоб ставати кращими.
Також додам ще трошки до тих 5 кроків) Важливо продумати логістику процесів, опис на сайт або сторінку у facebook. Але не менш важливо усі ваші цінності пропустити через кожен процес.
ЯКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ САМЕ У ВАС? ЯКИЙ ДО ЦЬОГО БУВ ДОСВІД?
Саме я – педіатр) Цього року я закінчила університет та з дня на день вступаю до інтернатури.
До відкриття медичного центру Пліч-О-Пліч адмініструвала проєкт Leaders for health в УКУ. Це спільний проєкт Lviv business School, Be-It Health & Social Impact за підтримки Світового Банку та Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва для керівників комунальних закладів охорони здоров’я. Також працювала над проєктом eHealth у Львівській міській раді.
Моя діяльність завжди була пов’язана з медициною.
СВІТ ЗАРАЗ НАМАГАЄТЬСЯ РОЗВ’ЯЗАТИ ПРОБЛЕМУ СМІТТЯ ТА ЙОГО ПЕРЕРОБЛЮВАННЯ, АЛЕ МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ РІДКО ПРИДІЛЯЮТЬ УВАГУ ЕКОЛОГІЧНІЙ СКЛАДОВІ. У ПЛІЧ-О-ПЛІЧ ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ?
Так, для нас важлива екологічна складова. Ми сортуємо сміття вдома та працюємо над тим, щоб налагодити сортування в центрі. Також плануємо закупати багаторазові бахіли, целюлозні губки, користуватись не кульковими ручками, а чорнильними.
Одна з глобальних цілей – власним прикладом показати, що зелена лікарня це реально.
КОРИСНИЙ БЛІЦ:
ЯКІ КНИГИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ПОРЕКОМЕНДУЄТЕ ЧИТАТИ ТИМ, ХТО ХОЧЕ ТРИМАТИ РУКУ НА ПУЛЬСІ ОСТАННІХ ТЕНДЕНЦІЙ В МЕДИЦИНІ, БІЗНЕСІ І ЗАГАЛОМ РОЗВИВАТИ СЕБЕ?
Читала і люблю книжку про SCRUM. Я не профі, але застосовую в роботі. Також рекомендую прочитати “Стартап без помилок”, книжка дозволяє прослідкувати усю концепцію “від” і “до”. Рекомендую “Творча впевненість” Тома та Девіда Келлі, “Атлант розправив плечі” Айн Ренд. До обов’язкових з бізнес літератури можна віднести “Скарга – це подарунок”. Там про те, як опрацьовувати скарги.
Але все ж не рекомендую зациклюватись на бізнес літературі, бо можна прочитати безліч книжок, але поки сам не спробуєш, то буде лише теорія. Не забувайте читати художню літературу) Вона вчить мислити, творити.
А з художньої читайте все, що подобається. Перечитуйте свій улюблений список. В мене це Маркес, Ремарк, серія книжок про Гаррі Поттера.
Якщо брати в розрізі саме медицини, то варто слідкувати за офіційними джерелами, як наприклад British Medical Journal.
ЩО ДОПОМАГАЄ ВАМ ПРОДУКТИВНО ОРГАНІЗУВАТИ СВІЙ ЧАС? МОЖЛИВО Є ПРОГРАМИ АБО МОБІЛЬНІ ДОДАТКИ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ЗРОБИТИ ДЕНЬ БІЛЬШ ПРОДУКТИВНИМ.
Первинку ми ведемо через портал Doctor Eleks EHealth. Також користуємось google поштою та календарем. Хочу перевести нашу робочу комунікацію у Slack, бо нас вже багатенько і месенджери вже не зовсім покривають наші робочі комунікації.
У роботі з інформацією та статтями допомагає Google Scholar.
Але варто не забувати про власний простір. Ми дуже уважно ставимось до особистого та робочого простору. Впевнена, що треба максимально позбавлятись та хоча б власноруч не створювати стан тривожності. Ми ретельно слідкуємо, щоб наші працівники мали цей власний простір та можливість відпочити або спокійно працювати.