Раді представити партнера з впровадження Медичної інформаційної системи Doctor Eleks.
Команда Doctor Eleks тісно співпрацює з партнерами з різних міст України, тому, раз на тиждень ми будемо знайомити вас з ними особисто. Розпочнемо приємну та корисну серію інтерв’ю з партнера з Києва. Про досвід та діяльність МедЕксперт розпитали Вадима Зукіна, директора компанії.
Назва: МедЕксперт
Місто: Київ
Як давно ви займаєтесь впровадженням МІС Doctor Eleks?
Компанія МедЕксперт існує з 2006 року, а впровадженням саме МІС Doctor Eleks ми займаємось з 2014 року. Наша команда складається із 7 спеціалістів із впровадження, більшість з яких вже має великий досвід складних впроваджень у медичних закладах. Особливістю нашої команди є те, що ми максимально пристосовуємо систему під потреби користувача, часто вирішуючи завдання, які здаються неможливими. І ми завжди беремо від системи максимум, намагаючись використовувати якомога більший її функціонал заради покращення операційних процесів у клієнтів.
За цей час у скількох медичних закладах впровадили МІС?
Ми впровадили МІС Doctor Eleks в майже 50-ти медичних закладах України за роки існування.
Уявимо ситуацію, медичний заклад планує автоматизувати свої внутрішні процеси та впровадити в себе МІС. Які їх перші кроки, щоб визначити оптимальний перелік вимог до функціоналу? Та як закладу визначити потрібну кількість робочих місць? Щоб вони отримали рішення, яке буде повністю їх задовольняти.
В першу чергу, необхідно зрозуміти цілі медичного закладу та з якими цілями медична система може допомогти. На початку впровадження системи ми обов’язково спілкуємось із керівниками медичних закладів та намагаємось з’ясувати, які у них основні завдання з оптимізації є, з якими проблемами вони стикаються та який розвиток медичного закладу бачать за декілька років. Потрібна кількість робочих місць з’ясовується нашими фахівцями шляхом фізичного обходу медичного закладу, виходячи із логіки розташування приміщень, кількості персоналу та поставлених завдань.
З вимогами визначились) Як закладу ефективно підійти до процесу впровадження?
Найефективніше – це коли один або декілька безпосередніх керівників самостійно вирішують ключові питання та ставлять завдання щодо впровадження в кооперації із нашими фахівцями. Також досить ефективним є метод поступової розробки документів та звітів для роботи, оскільки кожен документ або звіт в системі необхідно ретельно перевірити, наскільки він зручний, чіткий та зрозумілий.
Важлива частина впровадження – навчання спеціалістів медичного закладу. З вашого досвіду, як оптимально побудувати процес навчання лікарів та медичних працівників?
Найоптимальніше проводити навчання невеликими групами співробітників, від 3 до 6 осіб, на робочих місцях, з урахуванням потреб кожної групи співробітників. Неефективно проводити велике навчання, під час якого демонструється функціонал, який потрібен лише частині співробітників. Оскільки роботи в медичних закладах завжди багато, ми постійно думаємо про оптимізацію часу співробітників наших клієнтів і намагаємось уникати навчання непотрібному функціоналу. Щодо керівників медичного закладу логіка інша. Якщо вони націлені на розвиток медичного закладу та оптимізацію роботи системи, то ми їм намагаємось показувати якомога більше функціоналу та слухати їхні побажання із тим, щоб ще більше адаптувати систему під потреби їхнього медичного закладу.
Поділіться досвідом найшвидшого впровадження.
Насправді, швидкі впровадження – це не є нашим приводом для гордості, оскільки це означає, що клієнту потрібно було мінімум функціоналу системи та на операційні процеси система майже не вплинула. Ми акцентуємо увагу на якості впровадження та на покращенні медичною системою різних операційних процесів в медичному закладі.
Загалом, який оптимальний час впровадження, на вашу думку?
Ми користуємось двома вимірами щодо часу на впровадження – це години роботи наших спеціалістів та загальний час впровадження. З досвіду, оптимальним для ефективного впровадження є 20 робочих годин в розрахунку на 1 робоче місце. Якщо оперувати тільки цим першим виміром, то вийде, що ми можемо за кілька тижнів автоматизувати лікарні. Але це не так, оскільки багато часу також йде у клієнтів на формування завдань, переосмислення операційних процесів, внутрішні обговорення, тестування і коригування документів. Враховуючи цей другий вимір часу, як правило, необхідно від 3 до 6 місяців для повного запуску медичної інформаційної системи.
Ви впроваджуєте МІС в усіх областях або ж діяльність сконцентрована навколо однієї конкретної області?
Ми беремось за впровадження систем у будь-яких медичних центрах України. У нас є клієнти в Києві, Житомирі, Одесі, Луцьку, Кам’янському, Ірпені, Івано-Франківську та інших населених пунктах. Ми досить мобільні, оскільки, по-перше, в нас є достатньо велика команда для впровадження медичних систем в різних містах, а по-друге, оскільки постійно фізично перебувати в медичному закладі для впровадження непотрібно.
КОРИСНИЙ БЛІЦ:
Порадьте книги та інтернет-ресурси, які надихнуть читачів і дозволять підняти рівень своїх знань, навичок.
Книга Леонарда Беррі «Клініка Мейо: менеджмент і сервіс світового рівня». А також всім, хто цікавиться впровадженням IT-систем в медицині раджу відвідати щорічну виставку HIMSS в США – найбільша у світі подія, присвячена IT в медицині.
Якими мобільними додатками або пленерами користуєтесь, щоб ефективно організовувати свій день?
Звичайний календар в iPhone та папірець на робочому столі. Я перепробував десятки додатків/пленерів і прийшов до того, що складні системи із планування робочого дня далеко не завжди його покращають.