Що собою представляє майданчик Digital Med?
Це місце, де дослідники, технічні спеціалісти, лікарі можуть поділитись надбаннями в цифрових технологіях для медичної галузі України.
Говорити можна про все, що пов’язане з технологіями в медицині. Нові технології в діагностиці, біоінфоматику, програми, рішення для полегшення праці лікарів або для оптимізації процесів.
Скільки років існує майданчик?
З 2016 року, тобто вже повних 5 років.
Досить довгий строк. Яка мета закладалась на початку?
Головна мета зібрати людей з медичного кола та людей з галузі технологій. Допомогти налагодити спілкування, створити для цього простір та умови.
Як довготривалу мету бачу пришвидшення використання технологій в медицині.
Доповідачі самі звертаються з бажанням виступити? Або ж ви шукаєте цікаві теми і запрошуєте виступити?
І так, і так. Першого разу звісно 100% доповідачів шукали та запрошували самостійно. Надалі почали надходити запити з цікавими темами.
Бувають випадки, коли про круті та важливі теми мовчать. Тоді шукаю експерта цієї галузі/технології і запрошую виступити.
Яка географія проекту? Суто Україна?
Виступали з доповідями експерти з Литви, Казахстану. Минулого року було включення з Відня, з Швейцарії. Бувають іноземні гості, але все ж це глибоко український проект.
Як і де відбувається Digital Med?
Digital Med проходить кожної осені в рамках Міжнародної медичної виставки Public Health. Майданчик працює всі три дні виставки і всі три дні йдуть виступи.
Це відкритий простір, який кожен може відвідати як слухач. Квиток можна оформити на сайті виставки. З промокодом квиток безкоштовний.
Досить непросто тримати себе в ресурсному стані три дні заходу. Це робота нонстоп. Які правила допомагають бути продуктивним та не виснажуватись?
Стомлюєшся звісно, але цікаві теми роблять три дні події — надихаючими. За 5 років процеси відлагодилися. Але завжди намагаюсь робити максимальну кількість задач завчасно.
Завчасна комунікація з доповідачами. Завчасне формування матеріалів. Завчасне узгодження перебігу заходу. І так далі. Це економить і час, і нервові клітини.
Вам доводилось відмовляти людям в бажанні виступити?
Завжди намагаюсь підібрати тему, щоб виступ доносив корисну інформацію до слухачів, відповідав події.
Доводилось відмовлятись від виступів про технології, які не мають під собою наукового обґрунтування.
Один з організаторів Digital Med – МЕДБЛОГ. Розкажіть про ресурс детальніше.
МЕДБЛОГ – це ресурс не тільки для медичних працівників , а й для читачів, які цікавляться своїм здоров’ям. Проект мій та мого університетського друга. Запустили ще коли закінчував інтернатуру та починав працювати лікарем.
У наповненні ресурсу, на жаль, бувають перебої. В нього потрібно інвестувати або гроші, або час. Намагаємось залучати медиків як авторів, але це складніше ніж здавалось.
Цікаве відкриття, тобто ви лікар?
Маю медичну освіту та трохи досвіду роботи рентгенологом. Але зараз не працюю лікарем. Доля направила мене до технологій у медичній галузі.
Як відбулась ця зміна в життєвому шляху?
Завдяки МЕДБЛОГу) Мої матеріали читали і запросили поспілкуватись про технології. З цього почався мій шлях в Into-Sana.
Дякую, було цікаво дізнатись більше про проект та про вас.
Навзаєм. Хотілося б ще зазначити, що найважливіше в будь-яких починаннях та проектах – люди. Сам я б не зробив Digital Med, МЕДБЛОГ. В організації Digital Med бере участь ціла команда прекрасних людей. Так само і МЕДБЛОГ я б не почав без друга.
Люди – найголовніша складова кожного проекту.
БЛІЦ:
Якими додатками ви користуєтесь для роботи та відпочинку?
Використовую Trello, саме він допомагає при підготовці до Digital Med. Це рішення для планування та контролю виконання задач. На основній роботі використовуємо корпоративний Office 365.
Дуже допомагає продуктивно опрацьовувати задачі метод помодоро. Це не назва застосунку, а підхід до тайм-менеджменту. Додатків на телефон та для комп’ютера за цим підходом вдосталь. Суть в тому, що для продуктивної роботи потрібно інтенсивно працювати 25 хвилин, потім робити перерву на 5 хвилин і далі ряд таких ітерацій. Але важливо йти від комп’ютера під час перерви. Раджу почитати про це. Для Microsoft Windows є програма Focus.
Цей метод пройшов випробування часом і дедлайнами. Він працює для мене, але чарівних рішень не буває. Для кожної людини ефективні різні методики та інструменти планування.
Для відпочинку слухаю музику через Deezer.
Які книги читаєте самі та порадили б прочитати колегам?
«Від нуля до одиниці», але це більше про світогляд. «Настільна книга стартапера» дуже практична книга. Там є багато корисних методів створення та розвитку проєктів.
Раджу книгу Деніела Канемана «Мислення швидке й повільне». Концептуальна книга про поведінку людей. Цікава в контексті використання технологій людиною також.
За якими інформаційними ресурсами слідкуєте та на які порадили б підписатись?
Читаю більше англомовні ресурси. Mobi Health News (mobihealthnews.com), Med City News (medcitynews.com).
Також підписаний на цікаві поштові підбірки. Наприклад, mHealth Spot, eHealth Hub, NEJM Catalyst від The New England Journal of Medicine.