Про інформаційні технології в галузі охорони здоров’я Ед Копецький знає все. Діючий ІТ-директор Дитячої лікарні Люсіль Пакард у Стенфорді та лікарні Здоров’я дітей Стенфорда останнім часом працює над впровадженням інноваційних рішень, таких як підвищення рівня комунікацій шляхом інтеграції центрального робочого місця медсестри з моніторами пацієнтів, системою виклику медсестри та смартфонами для медичного персоналу.
Ед Копецький обіймає посаду IT-директора близько десяти років, протягом яких він брав участь в розробці кількох інших відомих медичних систем. Крім того, впродовж своєї тривалої кар’єри він працював і у приватному секторі.
Як би ви підсумували свій досвід роботи в галузі інформаційних технологій в охороні здоров’я?
Е.К. Цей напрямок включає не лише технології. Щоб досягнути успіху, необхідно суттєво покращити якість медичних послуг та лікування пацієнтів. Самі інформаційні технології потрібно глибоко інтегрувати в управління і роботу медичної установи.
Найкраще вони працюють за повного залучення керівників, лікарів та кінцевих користувачів від самого початку і впродовж всього процесу впровадження, оптимізації та розвитку. Зважаючи на можливість покращити якість лікування та бізнес-процесів, в ідеалі ініціатива повинна йти від головного лікаря або власника установи, а ІТ-спеціалісти повинні лише сприяти і скеровувати їх в цьому.
Що стало для вас найбільшим викликом під час роботи в галузі інформаційних технологій в охороні здоров’я?
Е.К. Одним з моїх перших і найбільших викликів була автоматизація процесу замовлення та отримання результатів аналізів у наших амбулаторіях. Через мобільність амбулаторних пацієнтів, множинність локацій та час, який виділяється на здачу повторних аналізів, система, яку ми розгорнули, була перевантажена замовленнями, що очікували на обробку. Треба було відмовитися від старої системи та повністю переробити її. Я радий, що разом з лікарями ми швидко впоралися з цим завданням та успішно перепроектували систему.
Яке ваше найбільше досягнення?
Е.К. Наша мета у клініці Здоров’я дітей Стенфорда – покращити якість охорони здоров’я та медицини для дітей та майбутніх мам.
Протягом багатьох років ми працювали у різних напрямках, щоб застосовувати інноваційні технології для вдосконалення стратегій впровадження, проектування робочого процесу, дотримання найкращих практик та залучення пацієнтів у Стенфорді. Серед прикладів – заходи безпеки під час застосування ліків, профілактика нефротоксичної гострої травми нирок у госпіталізованих дітей та покращення догляду за пацієнтами з вродженими вадами серця за допомогою програми клінічної ефективності.
Саме ці три приклади ми з Наталі Пейджлер, директоркою з медичної інформації, представили Товариству медичної інформації та систем управління на розгляд, коли претендували на премію Дейвіс у 2017 році – це нагорода, яку дають організаціям охорони здоров’я, що демонструють неабиякі досягнення у використанні інформаційних технологій для покращення якості лікування і догляду за пацієнтами. Перемогою для нас стало міжнародне визнання нашої системи догляду за дітьми та майбутніми матерями. І тут я зрозумів, що не помилився, вибравши охорону здоров’я як напрям своєї діяльності.
Які проблеми зараз особливо актуальні для лідерів в галузі інформаційних технологій в охороні здоров’я?
Е.К. Після масштабного розгортання електронних систем медичного обліку по всій країні існує безпрецедентний рівень ІТ-підтримки та інтеграції роботи клінік. Однак це додає трохи труднощів лікарям. Ми все ще вчимося підтримувати та оптимізовувати робочі процеси у клініках та бюджети на розробку, не кажучи вже про необхідний рівень талантів, це боротьба за наші системи охорони здоров’я.
В той же час, роль інформаційних технологій у здобутті нових знань і трансформації системи охорони здоров’я у більш доступну і врешті-решт віртуальну, значно збільшить попит на них і розширить можливості для розробки і впровадження нових стратегій. В міру зміни самих інформаційних технологій роль ІТ-директора, а також сфера відповідальності ІТ-спеціалістів, будуть, безумовно, лише зростати.
Як IT-лідери в охороні здоров’я можуть ефективно взаємодіяти між собою та іншими лідерами галузі для вирішення цих проблем?
Е.К. Найкращий спосіб – залучити інших лідерів галузі через спільне планування та управління. Для лідерів галузі інформаційних технологій важливо співпрацювати з головними лікарями та бізнес-лідерами для уточнення потреб та вимог до самих інформаційних технологій. Крім того, щоб забезпечити взаєморозуміння та повну прозорість, необхідні передбачувані процеси. Для лідерів в галузі охорони здоров’я, які ніяк не пов’язані з інформаційними технологіями, також важливо розвивати своє розуміння технологій, так само як і розуміння фінансів, людських ресурсів та відносин із лікарями.
Як IT-лідери можуть найкраще співпрацювати зі своїми командами, щоб популяризувати інновації в установі, так як це робите ви?
Е.К. Насамперед ми, як і лікарі, повинні керуватися турботою про пацієнтів, а також прагнути до розвитку нашого бізнесу. Справжньою знахідкою стали для нас основні принципи постійного вдосконалення, особливо ті, що стосуються розвитку лідерства, швидкої комунікації, прозорості та перебування в gemba, де створюється реальна вартість.
Впровадження керівників по галузям у наданні ІТ-послуг для кожної з основних частин нашого бізнесу стало визначальним, оскільки дозволило досягнути максимального розуміння потреб та забезпечило надійне партнерство закладів охорони здоров’я з ІТ-командами. Як результат, ми впроваджуємо інновації разом з нашими партнерами-медиками та діловими партнерами по всій організації.
За розвитком яких технологій вам найцікавіше спостерігати і що ви прагнете впроваджувати у найближчі роки?
Е.К. Віртуальна допомога, у тому числі телемедичні візити, віддалене спостереження та нові технології зондування сильно розвинуться в наступні п’ять років, і завдяки їм ми зможемо суттєво зменшити кількість особистих відвідувань та накладні витрати. У клініці Здоров’я дітей Стенфорда ми впроваджуємо інновації у програми моніторингу та у wearable технології, багато наших пацієнтів отримують переваги від покращеного доступу та своєчасного клінічного втручання незалежно від їх місцезнаходження.
Галузь стимулювання споживчого інтересу та пов’язані з ним технології змінять охорону здоров’я і кардинально покращать доступ до медичної допомоги та інформації. Люди з довготривалими потребами будуть постійно підключені для надання проактивної допомоги і втручань. За чинним стандартом Ресурсів швидкої взаємодії в галузі охорони здоров’я (Fast Health Interoperability Resources) пацієнти клініки Здоров’я дітей можуть завантажувати свої електронні медичні картки в будь-який додаток для здоров’я, що вони використовують.
Якби ви мали чарівну паличку і могли б змінити одну річ в інформаційних технологіях в охороні здоров’я, що б це було?
Е.К. Я віддавна підтримую ідею універсального ID пацієнта, що дозволить нам ідентифікувати пацієнтів та ділитися життєво важливою інформацією про них незалежно від місця надання допомоги.
Також вважаю, що потрібно змінити закони про конфіденційну інформацію, щоб полегшити обмін даними пацієнтів. Це особливий бар’єр та ризик для тих пацієнтів, які страждають від важких хвороб, психічних розладів та залежностей. Я хотів би бачити повністю підключені між собою служби невідкладної й амбулаторної медичної допомоги і соціальні служби охорони здоров’я, які мають змогу ділитися даними про пацієнтів для підтримки довготривалих потреб пацієнтів.
Першоджерело:
https://healthtechmagazine.net/article/2019/01/qa-lucile-packard-childrens-hospital-cio-ed-kopetsky-embracing-health-it-innovation