Новини

4/08/2022

Запуск електронних рецептів на антибактеріальні препарати

З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за електронним рецептом

З серпня 2022 року усі ліки, що належать до антибактеріальних лікарських засобів для системного застосування підлягають відпуску за електронним рецептом.

Перший електронний рецепт на антибактеріальні лікарські засоби команда Doctor Eleks здійснила спільно з працівниками Перше медичне об’єднання Львова

“Ми мали, неконтрольований прийом антибіотиків пацієнтами самостійно. Не завжди антибіотики можуть допомогти, а можуть призвести до ускладнень, до погіршення стану. Це дуже корисно і вірно, що виключно лікар має призначати антибіотики, визначити який саме антибіотик потрібен для даного пацієнта. Адже ми, лікарі, переживаємо за здоров’я своїх пацієнтів і лікар має відповідальність за процес лікування, тому що зацікавлений, щоб хворому допомогти”, – прокоментував лікар-хірург Вайда Роман Романович.

“Виписування електронного рецепта не займає багато часу, при тому, що система добре працює. Сама процедура хороша і я думаю, що нарешті, наші пацієнти не будуть бігти аптеку, а в першу чергу підуть до лікаря і подумають чи є підстава для призначення антибіотиків, чи немає такої потреби”, – поділилась досвідом сімейна лікарка Процюк Руслана Василівна.

Пригадуємо, що протягом перехідного періоду, тобто до 01.01.2023, медичний заклад повинен підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом.

Останні новини