Новини

9/07/2019

Як мобільні пристрої допомагають пацієнтам

Стаття Джієнни Шоу – незалежної журналістки з 25-річним досвідом, що спеціалізується на бізнесі, технологіях і охороні здоров’я.

на сайт нові

Окрім боротьби з хворобою, онкохворим підліткам та молоді доводиться долати чимало психологічних та соціа

льних труднощів. Серед них найпоширеніші – це втома, знижена фізична активність і соціальна ізоляція. Але за результатами одного дослідження, інформаційні технології можуть покращити їхнє самопочуття і якість життя загалом.

Більшість пацієнтів (85%), які отримали фітнес-браслети Fitbit та планшети Apple із мобільним додатком для медитації та набором ігор, який спеціально створили для онкохворої молоді, повідомили, що вони використовують ці пристрої для відстеження різних аспектів свого здоров’я, а 79% відзначили збільшення фізичної активності. Щоб оцінити вісім аспектів якості життя, пов’язаних зі здоров’ям, крім спеціально розробленої анкети користувача, дослідники використовували ще й стандартизований короткий опитувальник здоров’я RAND-36. Опитування проводили на початку дослідження і через пів року або наприкінці лікування, залежно від того, що наставало швидше.

Після використання мобільних пристроїв у пацієнтів виявили значне покращення у всіх восьми аспектах, за словами доктора Ілани Р. Юркевич з  Медичної школи Стенфордського університету та її колег, які опублікували результати своїх досліджень на основі відповідей 33 пацієнтів Медичного центру Стенфордського університету в журналі «Онкологія в підлітків та молоді» (Journal of Adolescent and Young Adult Oncology).

Мобільні пристрої допомагають долати біль і краще спати

У дитячій лікарні міста Фенікс (Phoenix Children’s Hospital)  схожий підхід допоміг підвищити рівень задоволеності життям у пацієнтів, які мали доступ до iPad у кожній палаті. На пристрої зберігалися записи про стан здоров’я і план лікування пацієнтів, а також був доступ до ігор і соцмереж.

«Результати дослідження доводять, що якість перебування пацієнтів у медичній установі та потенційне одужання великою мірою залежать від наявності пристрою, який дозволяє відволікатися», – пояснив заступник голови правління і директор Девід Гіґґінсон. «У нас є пацієнти з кістозним фіброзом, які повинні перебувати в ізоляції протягом зимових місяців. Уявіть себе підлітком, замкненим у чотирьох стінах без доступу до соцмереж упродовж місяця. Це дуже важко».

Правильне й ефективне усунення болю також тісно пов’язане з рівнем задоволеності життям, тому саме для цього деякі організації використовують мобільні технології.

У лікарні та медичному центрі Саузерн Гіллс (Southern Hills Hospital and Medical Center) у Лас-Вегасі лікарі використовують планшети Samsung з програмним забезпеченням зі штучним інтелектом, а також під’єднаними натільними пристроями, що допомагають пацієнтам долати біль і відтак зменшують їхню залежність від опіатів. Коли пристрій відстежує поведінку, що вказує на біль, дискомфорт або нудоту, планшет починає відображати контент, який відволікає увагу пацієнта від неприємних відчуттів.

Крім полегшення болю, пацієнти похилого віку також мають доступ до віртуальних ігор на планшетах, а хворі, які страждають від безсоння в лікарні, можуть скористатися музичними додатками, які допомагають заснути.

«Ці нововведення значно покращили перебування пацієнтів у відділенні невідкладної допомоги нашої лікарні» , – каже Кеті Міллгайзер, директор відділення невідкладної допомоги у Саузерн Гіллз, – «Ми розуміємо, наскільки вразливими почуваються наші пацієнти, коли хворіють і звертаються до нас по допомогу».

Задоволеність пацієнтів повинна бути пріорітетом для надавачів медичних послуг та будь-якої стратегії лікування із застосуванням мобільних пристроїв, каже Крістін Голловей, віце-президент ІТ-компанії CDW Healthcare.

«Як дитяча лікарня Фенікса та інші медичні установи, надавачі медичних послуг не повинні нехтувати мобільними технологіями і вибудовувати стратегію відповідно”, – пише вона у нещодавній статті у HealthTech. «Без добре продуманого плану лікарням буде непросто скористатися всіма перевагами технологій, призначених для задоволення потреб кінцевих користувачів, зокрема пацієнтів».

Першоджерело

Першоджерело

Першоджерело:

https://healthtechmagazine.net/article/2019/06/how-mobile-devices-improve-patient-experience-quality-life

Останні новини