Новини

5/09/2018

Екстрена медицина в Україні: проблеми та перспективи

В Міністерстві охорони здоров’я відбулась робоча зустріч “Централь 103”, на якій обговорили концепцію розвитку Екстреної медичної допомоги в Україні.

мозфін

В заході взяли участь представники обласних центрів екстреної медичної допомоги, заступник Міністра охорони здоров’я України  Олександр Лінчевський, керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Олександр Данилюк​, керівник проекту модернізації оперативно-диспетчерських служб Роман Ланський, а також представники медичних інформаційних систем.

На зустрічі поговорили про проблеми в системі екстреної медичної допомоги. Найбільш важливими є велика кількість непрофільних викликів (близько 70% від всіх викликів за рік), відсутність якісних технічних вимог до працівників диспетчерських служб та паперова форма звітності, яку неможливо верифікувати та оцифрувати.

Також на зустрічі “Централь 103” йшлося про завдання, які стоятимуть перед оновленою системою екстреної медицини.Серед них:

  • створення якісної нормативно-правової бази;
  • автоматизація збору статистики та сканування паперових форм;
  • можливість координації областей та електронної передачі викликів;
  • можливість залучення до допомоги перших реагувальників;
  • інтеграція екстреної медицини з іншими медичними службами;
  • отримання викликів не голосовими повідомленнями.

“Важливим елементом реформи екстреної медицини є комплексна автоматизація і оперативний обмін інформацією між усіма учасниками процесу. Для цього державне підприємство Агенція екстреної медицини розробила центральний портал і механізм інтеграції – АПІ.

Доктор Елекс вже 13 років займається автоматизацією процесів у галузі медицини. Досі наша компанія автоматизовувала приватні станції швидкої допомоги, а у 2018 році ми взяли участь у проекті комплексної автоматизації швидкої допомоги для  Обласного центру швидкої медичної допомоги та медицини катастроф в Донецькій області”, – говорить Андрій Хвищун, технічний директор “Доктор Елекс”.

Останні новини